Patirtis

Įgyvendintas Kirgizijos hidrometeorologijos tarnybos HPC modernizavimas

Sėkmingai įgyvendintas Kirgizijos Respublikos nepaprastųjų situacijų ministerijai pavaldžios hidrometeorologijos tarnybos – Kyrgyzhydromet – modernizavimo projektas, vykdytas nuo 2021 m. 08 mėn., o finalinės ataskaitos ir dokumentai patvirtinti 2023 m. pabaigoje. UAB 3RTechnology, dirbtinio intelekto ir aukšto našumo skaičiavimų infrastruktūros sprendimų teikėja, atliko konsultanto vaidmenį. Bendra Pasaulio banko inicijuoto projekto vertė siekė 5 mln. JAV dolerių, o UAB 3RTechnology įgyvendinta dalis sudarė beveik 1,2 mln. JAV dolerių. 

Pagrindinis tikslas, kurio buvo siekiama nacionalinės Kirgizijos hidrometeorologijos tarnybos modernizavimu, – tikslesnės išankstinės orų prognozės, leisiančios sumažinti ar net išvengti stichinių nelaimių, sukeltų ekonominių nuostolių. Specifiniai modeliai, naudojami klimato tyrimams ir orų prognozėms, bei simuliacijos reikalauja didelio našumo skaičiavimo resursų, kuriuos efektyviai apdoroti gali tik tinkamai parinkta įranga ir teisinga sprendimo architektūra.

„Naudodama senąją infrastruktūrą, hidrometeorologijos tarnyba užtrukdavo 12 valandų, kol apdorodavo vienos dienos duomenis. Įdiegus naują sistemą, reikšmingai pagreitėjo duomenų skaičiavimas – dabar trunkantis penkiolika minučių, o orų prognozė gali būti apskaičiuojama savaitei laiko. Įgyvendinant projektą, išpildytas reikalavimas, kad duomenys sistemoje galėtų būti apdorojami keturis kartus per parą, imant 2.2 km rezoliuciją“, – sako Rėdas Šimelis, UAB 3RTechnology direktorius.

Pirmajame etape atlikta situacijos analizė – įvertinta tarnybos naudota infrastruktūra ir parinkti tokie technologiniai sprendimai, kurie palengvins tarnybos specialistų darbą ir sudarys galimybę proaktyviai reaguoti į potencialiai pavojingas klimato sąlygas nacionaliniu lygiu.

UAB 3RTechnology, remdamasi savo patirtimi aukšto našumo skaičiavimo infrastruktūros (angl. High Performance Computing, HPC) sprendimų rinkoje, parengė techninę specifikaciją atitinkamam HPC sprendimo įsigijimui ir duomenų centro infrastruktūros atnaujinimui. Pasiūlyti sprendimai apėmė aukšto našumo skaičiavimo ir pagalbinių sistemų architektūrą su numatyta plėtimo galimybe ateityje, konkrečios techninės bei programinės įrangos parinkimą ir Kyrgyzhydromet darbuotojų apmokymo plano parengimą. Kompanija taip pat paruošė naujo duomenų centro projekto dokumentaciją, jo infrastruktūros diegimo planą, numatė visų kabeliavimo, elektros, oro kondicionavimo ir saugumo sistemų įrengimą bei parengė kliento turimos techninės įrangos migracijos į naująjį duomenų centrą strategiją.

Antrąjį projekto etapą sudarė UAB 3RTechnology parengto plano techninio įgyvendinimo priežiūra, apimanti visos įrangos – tiek paties duomenų centro, tiek aukšto našumo skaičiavimo sistemų – montavimą, paleidimą ir galutinį įvertinimą technologinių sprendimų atitikimui. 

„Mūsų suprojektuotas HPC klasteris ir duomenų centras priimtas sėkmingai ir atitinka projektinius reikalavimus skaičiavimo galiai, bei resursams. Iš kitų šalių atvykstantys ekspertai darbą įvertino kaip itin aukštos kokybės bei kur kas aukštesnio standarto negu būdinga Kirgizijos įmonėse. Pats projektas ties šiuo etapu dar nesibaigė: klientas toliau dirba su įmone iš Vokietijos, kurie įdiegs modelį, skirtą skaičiavimams atlikti. Jie taip pat teigiamai įvertino mūsų įdiegtą skaičiavimo platformą ir viso projekto architektūrą. Mūsų kokybiškai atlikti darbai leidžia kitiems paslaugų teikėjams efektyviai tęsti darbus ir pasiekti norimų rezultatų“, – dalijasi R. Šimelis.


Tai vienas iš daugelio tarptautinių projektų, kurį sėkmingai įgyvendino UAB 3RTechnology. Įmonė dirba su Pasaulio banku, African Development Bank grupe, Asian Development Bank grupe, African Union, East African Community, South Africa Development Community, The Common Market for Eastern and Southern Africa ir kitomis donorinėmis organizacijomis. Dirbtinio intelekto (AI), mašininio mokymosi (ML) ir aukšto našumo skaičiavimų (HPC) srityse projektai sėkmingai įgyvendinti Bostvanoje, Zambijoje ir kitose šalyse.

Reikalinga Konsultacija?